(Ne)Snaha o celkovou pohodu

26. června 2020 v 16:11 | Lil |  Pro tělo i duši
Tuto rubriku (a její jednotlivé, časem přidávané podrubriky), více méně o celkovém tělesném a duševním zdraví, kráse a způsobech, jak jich dosáhnout jsem založila především ze dvou důvodů:
Zaprvé mě - nečekaně - tato témata velmi zajímají.
Zadruhé - je to pro mě způsob, jak v těchto směrech dojít jakési očisty.

Mnoho z nás se někdy ocitlo v duševní nepohodě, mnozí ji zažívají i třeba právě teď. Spousta z nás taky zažívá nebo někdy zažila nějaký fyzický diskomfort ve vztahu ke svému vlastnímu tělu. Důvodů, proč se dějí tyto (pro některé neustálé) nepohody je asi tolik co lidí na světě a při tom všem rozeznat a vědět, co schází právě vám, se může mnohdy zdát jako nadlidský úkol. A přitom je to v podstatě velice jednoduché - někdy stačí jen trochu se zamyslet nad smyslem toho, co děláme, na úkor čeho to je a zpomalit nastavené, mnohdy nevědomě vražedné životní tempo.
Tělesná pohoda a zdraví je totiž tak úzce provázaná právě s tou duševní, a naopak, že jedno bez druhého prakticky ani nemůže vůbec být a je nutné se věnovat ideálně budování obojího zároveň. Což mnohdy ani nemáme čas si uvědomit, byť všichni jistě víme že nejlepším lékem na všechny neduhy je právě jen samotná jejich prevence.

Jsem si plně vědoma toho, že zrovna v mém případě je po dvou těhotenstvích a porodech, které byly nefalšovanou zabíračkou pro obě zmíněné složky mého zdraví, načase začít konečně taky se sebou začít něco dělat, a hlavně - trochu na sebe nesobeckým způsobem i začít myslet.

Ráda bych zde tedy vytvořila nějaký souhrn informací, které do budoucna budou - nejen mně - nápomocné k vytváření harmonického životního stylu prostřednictvím kladného vztahu a vštřícnosti sama k sobě, své duši, svému tělu i jeho potřebám (ať už jde o pohyb a sport, nové záliby a třeba i trochu nevšední koníčky a záliby, moderní možnosti ve zdravé a i speciální výživě, způsoby dosažení kvalitního odpočinku a lenošení, trocha psychohygieny,..) a z toho možná (snad) vyplývajícího souladu i s vlastním okolím.

Budu ráda, pokud vás moje nová rubrika aspoň trochu inspiruje, nebo rovnou popostrčí zase o kousek blíž k vysněnému cíli, ať už jím je shození několika kil, vyrovnanější mysl nebo jen pár drobných čehokoli, co už dávno samy praktikujete.

Líbající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama